Minulú nedeľu sa niektorým z expedície, ktorým sa podarilo napratať do auta nášho hostiteľa, miestneho pána farára z Ijely (père Fabiene), vybrali na originál africkú omšu na lazoch v dedinke Antoby Est. Tu sú ich zážitky:

Saleziáni, aj v zastúpení slovenského misionára Vladimíra Stuchlého, ktorý tu pôsobil, odviedli v tomto kraji obrovský kus práce a uprostred ničoho vystavali naozaj veľký kostol.
Anežka, s ktorou tu zažívame naše madagaskarské dobrodružstvo, toto miesto v spolupráci so saleziánmi ešte zveľadila základnou školou so siedmymi triedami, zásobníkom vody, sprchami a toaletami – zariadeniami vôbec nie bežnými pre skromné miestne obydlia. Ale vráťme sa do plného kostola na nedeľnú omšu.

Naša skupinka vzbudzovala očividný záujem, boli sme poctení a usadení hneď do prvého radu, aby bol na nás z každého uhla dobrý výhľad.

Omša v kostole bola hotový hodinu a pol dlhý koncert. Vyparádené deti aj rodičia túto udalosť týždňa naplno prežívali a my sme boli radi, že sme ju mohli prežiť s nimi. Na znak úcty a vďaky, že sme medzi nimi, nám dedinčania nielen že asi trikrát ďakovali, ale vyslúžili sme si aj dve sliepky 🙂