Na sobotu nám plán vymyslel a zariadil Vladimír. Ideme grilovať k Rúženke niekam k oceánu…. potešili sme sa, lebo pláž pri hoteli je mestská – žiadna romantika.

My sme mali na trhu kúpiť bagety a pivo a on zabezpečil nádherného bieleho tuniaka a kľúče od Ruženkinho domu na pláži…a ako bonus 35-kilový košíček čerstvých lychi – lebo je práve sezóna.

Asi sme si všetci predstavovali maličký domček niekde na pláži,  malú kuchyňu a pár lehátok… tak presne takto Rúženkin dom nevyzeral 🙂

Za bránou nás čakalo niečo takéto:

Kam až sme dovideli bolo krásne. Bungalovy, palmy, posedenia, upravený trávnik a ako bonus – oceán.

Vladimír sa s chlapcami pustili do prípravy jedla:

A my ostatní, aby sme nezavadzali, sme sa šupli do vĺn.

Obed bol lahodne famózny – vychutnali sme si ho:

A po obede prišla naša chvíľa – my dievčatá sme poumývali riady v oceáne a dávali sme pozor, aby časť tanierov neskončila niekde v Austrálii

Počas všetkého, čo sme celý deň podnikali, nás na každom kroku sprevádzali dva psy. Jeden z nich mal len tri nohy. Keď sme ho našli sedieť majestátne na pláži a pozerať sa do diaľav Indického oceánu, vyzeral ako majiteľ tejto časti pobrežia…. ako niekto, kto už vie, čo je v živote naozaj dôležité…

Pred odchodom späť do mesta splnil Vladimír posledný nenaplnený cieľ jednej účastníčke expedície – Ani. Veľmi túžila vidieť naživo baobaby, ale celá naša trasa bola mimo územia, kde sa tieto majestátne stromy vyskytujú….,to však nemôže byť prekážka pre takého akčného muža. I ukázal nám baobab:

Do takejto výšky dorastie za jeden rok. Prešli sme záhradou a našli ďalšie poklady:

Vychutnali sme si deň do každého detailu a cestou späť sme sa zastavili u Rúženky – aby sme jej poďakovali a zoznámili sa.

Kto je Rúženka? Alebo Ružena, ako ju volajú tu. Je to pani farmaceutka, ktorá sa s manželom zoznámila na štúdiách v Prahe. Manžel je malagaš, tak ho nasledovala sem, majú spolu tri deti – dve z nich už študujú na univerzitách vo Francúzsku a posledná dcéra – Klárka – sa na túto cestu pripravuje. Ružena pochádza od Karlovych Varov a pochopila aj vtip o ruži, Ružene a fľaše piva 🙂  Väčšinu roku žijú celá rodina na Madagaskare – a nežijú si vôbec zle – len na pár týždňov chodia do Európy. Bolo u nich príjemne rodinne. Poďakovali sme za krásny deň.

A na záver pár záberov na Toamasine podvečer: